Zavolejte nám +420 737 032 142

SUPER SCULPEY

SUPER SCULPEY

Používaná filmovými studii, animátory a dalšími profesionály z celého světa pro výrobu prototypů, maket, a všech druhů panenek a figurek. Má dlouhou historii jako vynikající hlína pro sochařství. Lze u ní dosáhnout velmi subtilních detailů a lze bez problémů vypracovat nebo obrousit do hladka

V troubě vytvrditelná polymerová hmota s odolným povrchem. Narůžovělé (tělové) až béžové barvy, ideální pro realistické modelování lidských postav a obličejů.  

Super Sculpey

Balení

Standardní velikost balení je minimálně 454 g

Rady a tipy

Super Sculpey je snadno zpracovatelná polymerová hmota, která vyžaduje minimální ruční hnětení nebo zpracování např. pomocí strojku na těstoviny.

Vlastnosti a charakteristika této hmoty jí předurčují ke snadnému zpracování nástroji, včetně vypracování drobných detailů a po zpracování nemá tendenci se smršťovat či roztahovat.

Pokud jste se rozhodli své již vytvrzené dílo pomalovat, doporučujeme akrylové barvy nebo barvy vytvářející glazuru na vodní bázi před barvami olejovými. Aby barva k povrchu co nejlépe přilnula, měla by být nanášena v tenké vrstvě a nikoliv silné. Po vytvrzení má Super Sculpey keramickou tvrdost a lze jí brousit do hladka.

Zpracování

Super Sculpey by měl být pečena v předehřáté troubě na 130 stupňů Celsia  po dobu 15 minut při tloušťce vrstvy do 0,6 cm. Nikdy nezahřívejte v mikrovlnné troubě!. Například objekt o tloušťce přibližně 1,5 cm se peče po dobu 30 minut. Pro objekty větších rozměrů se doporučuje vytvrzování po více vrstvách (součástech).

Použití

Vzhledem k možnosti jemného zpracování nástroji se Super Sculpey Firm využívá pro modelování předloh a prototypů, z nichž jsou následně vyráběny formy pro další zpracování. 

Skladování

Polymerové hmoty Sculpey by měly zůstat svěží při řádném skladování na chladném místě, mimo dosah zdrojů tepla a mimo přímé sluneční záření.