Zavolejte nám +420 737 032 142

Super Sculpey Firm Grey

      Super Sculpey Firm Grey
Super Sculpey Firm Grey je skvělá hmota pro sochaře a modeláře. Pevnost tohoto výrobku umožňuje jemné a detailní modelování. Na rozdíl od tělové základní hmoty Super Sculpey je tato polymerová hmota šedivá, aby vytvářela výrazné stíny při focení a snímání.

Mnoho sochařů vyžaduje hlínu, kterou mohou i po ztvrdnutí opracovávat a používat i na projekty, které vyžadují jemné detaily. Super Sculpey Firm je zvlášť pevná hmota šedé barvy, což umožňuje sochaři vytvářet jemné detaily a fotografům zachytit tyto detaily věrně na film nebo jiné médium. Super Sculpey Firm je unikátní jak ve formě, tak v barvě, tato nová sochařská hlína přináší nové tvůrčí možnosti  - a prodává se rychle!

Nabízíme bloky o váze 454 g (1 libra).

Tato sochařský hmota s keramickým povrchem se pro vytvrdnutí peče v troubě a po vytvrdnutí je možno do ní rýt a řezat.Sculpey Firm Grey

Je často používána tvůrci animovaných filmů po celém světě. Používají ji modeláři pro prototypy, makety a všechny druhy figurek a panenek. Super Sculpey má dlouhou historii jako vynikající hmota pro sochařství. Je s ní možné dosáhnout těch nejmenších detailů a lze snadno vyhladit.

Charakteristika
Vlastnosti a charakteristika této hmoty jí předurčují ke snadnému zpracování nástroji, včetně vypracování drobných detailů a po pracování nemá tendenci se smršťovat či roztahovat.

Pokud jste se rozhodli své již vytvrzené dílo pomalovat, doporučujeme akrylové barvy nebo barvy vytvářející glazuru na vodní bázi před barvami olejovými. Aby barva k povrchu co nejlépe přilnula, měla by být nanášena v tenké vrstvě a nikoliv silné. Po vytvrzení má Super Sculpey keramickou tvrdost a lze jí brousit do hladka.

Zpracování
Super Sculpey by měl být pečena v předehřáté troubě na 130 stupňů Celsia (275 stupeň F) po dobu 15 minut při tloušťce vrstvy do 0,7 cm ( čtvrt palce). Nikdy nezahřívejte v mikrovlnné troubě! Například objekt o tloušťce přibližně 1,5 cm se peče po dobu 30 minut. Pro objekty větších rozměrů se doporučuje vytvrzování po více vrstvách (součástech).

Použití
Vzhledem k možnosti jemného zpracování nástroji se Super Sculpey Firm využívá pro modelování předloh a prototypů, z nichž jsou následně vyráběny formy pro další zpracování. 


Skladování
Polymerové hmoty Sculpey by měly zůstat svěží při řádném skladování na chladném místě, mimo dosah zdrojů tepla a mimo přímé sluneční záření.

Balení
Super Sculpey Firma je k dispozici ve velkých blocích 454 g (1 libra).